کتابخانه عمومی جوادالائمه علیه السلام شهرستان قدس

بولتن اطلاع رسانی الکترونیک کتابخانه عمومی جوادالائمه علیه السلام شهرستان قدس

قصه گویی کتاب «چه دیویی چه رویی»

به همت کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس صورت پذیرفت:

قصه گویی کتاب «چه دیویی چه رویی»

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس کتاب «چه دیویی چه رویی» نوشته «سرور کتبی»  با حضور تعدادی از اعضای کودک این کتابخانه قصه گویی شد.

وی افزود: "این داستان درباره‌ی پرنده‌ای است که در یک روز پاییزی متولد می‌شود و با شادمانی در دنیای اطرافش گردش می‌کند. پرنده کوچک فکر می‌کند دنیا همیشه رنگ طلایی پاییز است؛ اما با گذشت یک سال او به تجربه می‌آموزد که هیچ چیز یکسان نمی‌ماند و فصل‌ها در گردش هستند و سرانجام سال آینده را که خود سرمای زمستان قبل را چشیده است به یاری پرندگانی می‌شتابد که با فصل زمستان ناآشنایند. گروه سنی "ب" و "ج" مخاطبان این داستان مصور و رنگی هستند."

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۴۳ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

معرفی کتاب «رضایت زناشویی» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

در راستای طرح کتابخوان ماه صورت پذیرفت:

معرفی کتاب «رضایت زناشویی» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

در راستای طرح کتابخوان مهرماه کتاب رضایت زناشویی در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس معرفی شد.

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: عصر امروز به همت لیلا محمدی مسئول کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس کتاب «رضایت زناشویی» نوشته «عباس پسندیده» با حضورتعدادی از مادران عضو معرفی شد.

وی افزود: این کتاب توسط انتشارات دارالحدیث چاپ شده است و در فصول متنوع خود به برخی از مهمترین سؤالات در خصوص چگونگی ساختن یک خانواده موفق و شاداب پاسخ گفته است.

وی گفت: استفاده عالمانه نویسنده از منابع غنی دینی از آیات و روایات و تلفیق آن با یافته‌های علم روان‌شناسی روز، به همراه ذکر نمونه‌های متنوع از تاریخ و سیره معصومین و بزرگان مرتبط با مباحث کتاب، این اثر را به کتابی ارزشمند و مفید و کاربردی و جذاب برای کسانی که خواهان ساختن خانواده‌‌ای شاد و خوش‌بخت هستند تبدیل کرده است.

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۴۲ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

شعر خوانی کتاب «الفبای عاشورا» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

شعر خوانی کتاب «الفبای عاشورا» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

به همت سید فاطمه شکوهی کتابدار کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس کتاب «الفبای عاشورا» سروده «سید امیرحسین موسوی گرمارودی» شعر خوانی شد.

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: همزمان با ایام سوگواری امام حسین (ع) به همت سید فاطمه شکوهی کتابدار کتابخانه جوادالائمه (ع) کتاب «الفبای عاشورا» سروده «سید امیرحسین موسوی گرمارودی» با تصویرگری الهه ارکیا با حضور تعدادی از اعضای کودک این کتابخانه شعر خوانی شد.

وی گفت: در این کتاب حروف فارسی در قالب داستان عاشورا برای کودکان گروه سنی (الف- ب) به صورت شعر آموزش داده شده است.

 

 

 

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۳۰ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

جمع خوانی کتاب از مدینه تا کربلا در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

همزمان با ایام ماه محرم صورت پذیرفت:

جمع خوانی کتاب از مدینه تا کربلا در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

به همت کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس کتاب از مدینه تا کربلا با حضور دانش آموزان مدرسه شهید اطاعتی جمع خوانی شد.

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: به همت کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس کتاب «از مدینه تا کربلا داستان زندگی امام حسین (ع)» بازآفریده «رضا شیرازی» و کتاب «داستان های تولد معصومین (ع)» نوشته «ناصر نادری» با حضور 40 نفر از دانش آموزان کلاس دوم ابتدایی مدرسه شهید اطاعتی جمع خوانی شد.

در این برنامه ابتدا سحر همامی کتابدار کتابخانه درباره شرایط عضویت، مسابقات کتابخانه، نشست های کتابخوان و جمع خوانی کتاب توضیحاتی ارائه داد. سپس کتاب «از مدینه تا کربلا داستان زندگی امام حسین (ع)» بازآفریده «رضا شیرازی» و کتاب «داستان های تولد معصومین (ع) برای کودکان» نوشته «ناصر نادری» جمع خوانی شد.

کتاب از مدینه تا کربلا داستان زندگی امام حسین (ع)، متضمن 6مقاله با مباحثی متفاوت است. مقاله سوم و چهارم با عنوان‌های «بانگ الرحیل» و «یک روز به وسعت تاریخ» به واقعه عاشورا و حرکت سیدالشهدا (ع) اختصاص دارد و  آواز پرندگان داستان تولد امام حسین (ع) از کتاب «داستان های تولد معصومین (ع) برای کودکان» توسط دانش آموزان جمع خوانی گردید.

 

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۲۹ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

برگزاری کلاس اریگامی

به همت کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس صورت پذیرفت:

برگزاری کلاس آموزش اریگامی

به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس کلاس آموزش اریگامی یا هنر کاغذ و تا در این کتابخانه برگزار شد.

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: صبح امروز به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس کلاس آموزش اریگامی و کاردستی با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه برگزار شد.

وی گفت: اریگامی هنر ژاپنی خلق شکل های گوناگون و زیبا از تا کردن کاغذ است. کلمه ” اوری” به زبان ژاپنی به معنی تا کردن و کلمه ” گامی” به معنی کاغذ است به همین دلیل اوریگامی به زبان فارسی به ” کاغذ و تا ” ترجمه شده است.

وی افزود: اریگامی ترکیبی از هنر و علم است و به نوعی به هر دو نیمکرده مغز مربوط می شود. ساخت اریگامی به هر دو دست نیاز دارد به همین دلیل تمرین اوریگامی ورزش مغز محسوب می شود و با توانمند کردن هر دو نیم کره مغز، به حل مسائل پیچیده کمک می کند.

 

 

 

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۲۷ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

معرفی کتاب «پانصد نکته درباره مطالعه» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

در راستای کتابخوان مهرماه صورت پذیرفت:

معرفی کتاب «پانصد نکته درباره مطالعه» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس

در راستای کتابخوان مهرماه کتاب «پانصد نکته درباره مطالعه برای دانش آموزان و دانشجویان» در کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس معرفی شد.

فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اعلام این خبر گفت: عصر امروز به همت سحر همامی کتابدار کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس کتاب «پانصد نکته درباره مطالعه» تالیف «فیل ریس» ترجمه «بیتا و گیتا عسگری» با حضور مادران عضو کتابخانه معرفی شد.

وی افزود: اصل کتاب با زبان و لحنی ساده و روان به نگارش درآمده است و مترجمان کوشیده‌اند که این شیوه نگارش را در ترجمه کتاب نیز حفظ کنند تا با استفاده از بیانی ساده و فراخور حال مخاطبان فارسی‌زبان، مطالب را برگردان کنند.

وی گفت: در این کتاب با تکیه بر نکاتی چون: نگارش مقالات، ارائه سمینارها، شرکت در امتحانات، تقویت حافظه، حل مسایل، تکمیل مهارتها و موفقیت در مصاحبه ها شما را در گذر از دوران های تحصیل یاری می دهد.

[ شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۲۶ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

روز جهانی کودک مبارک باد

 روز جهانی کودک,روز کودک,آشنایی با روز جهانی کودک,


آشنایی با روز جهانی کودک
 8 اکتبر روز جهانی کودک نام دارد.


کشورهای جهان روزهای کودک مختلفی برای خود دارند؛ اما روزجهانی کودک را خود بچه‌ها به وجود آورده‌اند.


در سال 1986 در چنین روزی 2 تن ازدانش‌آموزان 9 ساله مدرسه آتاتوری در نیویورک با نگارش نامه‌ای از همه بچه‌های دنیا خواستند که با هم روزی را به صلح اختصاص دهند.


در پیام یکی از بنیانگذاران روز جهانی کودک آمده است:
«بزرگترهای ما عقاید ثابتی دارند. آنها ما را دوست دارند چون بچه‌هایشان هستیم اما آیا آنها می‌دانند که چه دنیایی را برای ما بوجود می‌آورند. اگر کمترین اشتباهی در ماشین هسته‌ای آنها رخ دهد ما هرگز شانسی برای رشد نخواهیم یافت. ما امکانی برای رشد و پرورش می‌خواهیم.»


کودکان در روز جهانی کودک می‌خواهند این تضاد را یادآور شوند، که در حالی که سالانه هزینه‌های غیرقابل تصوری صرف تولید انواع سلاح‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای می‌شود، کودکان بسیاری از گرسنگی، عدم امکانات بهداشتی، سوء و تغذیه و ... می‌میرند.


یونیسف اعلام داشته، که تنها با اختصاص 5 دلار برای هر کودک می‌توان جان 90% از کودکانی را که سالانه می‌میرند نجات داد و برای بهبودی چشمگیر زندگی کودکان جهان‌سوم کافی است که همان مبلغ در یک سال خرج شود و این  مبلغ تنها معادل بودجه 6 هفته تسلیحاتی جهان است.


کودکان، آسیب پذیرترین گروه در هر جامعه هستند و از هیچ چیز آنان از جمله غذا، پوشاک و نیازهای دیگرشان نباید کاست. عدم توجه به وضعیت کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد به امید اینکه اقتصاد آینده کشور تامین باشد نه توجیه و بازده اقتصادی دارد و نه حرکتی انسانی محسوب می‌شود.


کودکان خالق زیباترین احساس‌ها و عشق‌ها هستند که پروین اعتصامی شاعر بزرگ ایرانی هم در این احساس شریک است، به طوری که گفتارش را با کودکان از طریق اشعارش بیان کرده‌است به گونه‌ای که در کتاب‌های فارسی مدرسه‌ها، همواره شعر یا اشعاری آزاد دیده می‌شود که کودکان و دانش‌آموز می‌خوانند و به خاطر می‌سپارند. امروز نیز شعر زیبای اشک یتیم این شاعر ارجمند در کتاب پنجم دبستان به چشم می‌خورد.
منبع: irib

[ شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۳۳ ب.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

وصیت نامه شهدا

وصیت نامه های شهدا


شهید حاج محمد ابراهیم همت در دومین وصیت نامه بجامانده از خود نوشته است: خویشتن را در قفس محبوس می بینم و می خواهم از قفس به در آیم.سیمهای خاردار مانعند.من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آنچه که از خدا بازم می دارد متنفرم.

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیت نامه شهید محمد جهان آرا

شهید محمد جهان آرا، فرمانده سپاه خرمشهر بود که خاطره مقاومت جانانه او نیروهای تحت امرش در این شهر، بخشی از تاریخ ایران است. او به هنگام آزادی خرمشهر، به خیل شهدا پیوسته بود و همرزمانش بعد از فتح خرمشهر، به یادش می خواندند: "ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته... "

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


ذلیل ترین مردم کسانی هستند که کوچه های شهرشان مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار بگیرد

مرگ با شرافت٬ مرگ با عزت مرگ در راه خداوند تبارک و تعالی همین و بس. این تمام مسائل را حل می کند. گوشها را با ز کنید٬ ندای هل من ناصر حسین (ع) به گوش می رسد٬ صدایش در هوا موج میزند ٬بیایید لبیک گویید خصم متحد گشته برای خفه کردن این صدا ٬بلند شوید ٬اسلحه رزم در دست گیرید و خصم دون را خفه نمایید .

 


وصیت‌نامه شهیدی که پایش به خرمشهر نرسید

وی در سمت قائم مقام فرماندهی لشکر ۲۷ محمد رسول الله در عملیات فتح‌المبین شرکت نمود و در همین سمت در عملیات بیت‌المقدس اندکی پیش از آزادسازی خرمشهر به شهادت رسید.

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیتنامه شهید قامت‌ بیات

من پاسدارم و وارث خون های پانزده قرن خط سرخ شهادت تشیع که در عصری استثنایی و پر خاطره قرار گرفته ام و مسئولیتها بر دوشم سنگینی می کند .

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیتنامه شهید علی آذرفر

شهادت میدهم به وحـدانیت معبود رحمان و نبوت انبیاء و ولایت اوصیاء حـق است هرچه از او صادر میشود و قطعی است هرچه را او بخواهد بهشت و دوزخ حق است و قطعاً قیامت فرا میرسد

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیت نامه شهید حسن ترک

کلید تمام مصائب و مشکلات در ذکر خدا و هدیۀ صلوات به محمد و آل محمد است . ذکر ظاهری ارزشـی ندارد . ذکر باید عمـلی باشد .خدا را به خاطر نعمـت هایی که به ما داده عملا" شکر کنید .

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیت نامه شهید عبدالله (بیژن) گلشن

برادران مومن و متدین ! همگی شما را سفارش می کنم به تقوای پروردگار و اطاعت امر وی. چه ، کسی مقرب در نزد پروردگار نمی شود مگر به اطاعت و خلوص نیت

http://www.fatehan.ir/images/splt.png


وصیتنامه شهید محمدرضا چلویان

هدفم از آمدن به این مکان مقدس و هدیه کردن خون ناقابل خود به اسلام این بود که اسلامی را که هزاران سال آن را در بین ما گم کرده بودند و همۀ ما آن را به فراموشی سپرده بودیم دوباره زنده شود و یاد واقعی امام حسیندر ما زنده شود. نه مثل آن وقت‌ها که فقط گریه کردن و به سر و سینه خود زدن به ما آموخته بودند؛ که عاشورا یعنی گریه کردن . ما می‌گوییم دین ما اسلام است... .

 


وصیتنامه شهید مهدی باکری

یا الله،‌یا محمد،یا علی،‌یا فاطمه زهرا،‌یا حسن،یا حسین،‌یا مهدی (عج) و تو ای ولی‌مان یا روح‌الله و شما ای پیروان صادق شهیدان.

http://www.fatehan.ir/images/splt.png

فرازی از وصیت نامه شهدای لرستان؛ توصیه شهدا ی لرستان به فرزندانشان

فرزندانم! بدانید که ایران این سرزمین دلیرخیز و مسلمان و دشمن‌شکن هرگز با داشتن این چنین مردان از جان گذشته و ایثارگر در راه الله تن به ذلت نخواهد داد و تا ظهور حضرت مهدی(عج) همچنان بر کفاران یورش می‌برد تا نسل کثیف آن‌ها را از صحنه روزگار محو سازد.

[ سه شنبه, ۶ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۱۸ ق.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

معرفی 4 کتابِ طرح «کتاب‌خوان ماه» مهر 1395

معرفی 4 کتابِ طرح «کتاب‌خوان ماه» مهر 1395

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتاب‌های «پانصد نکته درباره مطالعه» نوشته فیل ریس و ترجمه بیتا عسگری و گیتا عسگری، «عقرب‌های کشتی بمبک» نوشته فرهاد حسن‌زاده، «نامیرا» نوشته صادق کرمیار، «رضایت زناشویی» نوشته عباس پسندیده در قالب هفتمین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» ویژه مهر 95 از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظّم رهبری(دام ظله العالی) در خصوص لزوم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه و نیز اقدام عملی در مسیر اجرای سیاست‌های سال 1395 نهاد (سال خواندن) معرفی شدند.
هر ماه چهار عنوان کتاب از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب طرح «کتاب‌خوان ماه» از میان کتاب‌های منتشر شده در سال 94 و 95 در موضوعاتی همچون: سبک زندگی ایرانی اسلامی، کتاب‌های متناسب با مناسبت‌‎های ملی و مذهبی و همچنین عناوین جذاب در حوزه کودک و نوجوان، در موضوعات و مناسبت‌های مختلف انتخاب و معرفی می‌شوند تا ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، برخی معضلات فرهنگی و اجتماعی نیز با مطالعه کتاب‌ها مرتفع شود. معرفی و تبلیغ این کتاب‌ها از راه‌های مختلف همچون ارائه در نشست‌های کتاب‌خوان، ‌کتاب‌خوان مجازی،‌ انتشار طرح‌های گرافیکی در فضای مجازی،‌ برگزاری جلسات نقد و بررسی و ... در سراسر کشور انجام می‌شود.
خلاصه‌ای از معرفی کتاب‌های کتاب‌خوان مهرماه 1395 به شرح زیر است:
 
«پانصد نکته درباره مطالعه» نوشته فیل ریس و ترجمه بیتا عسگری و گیتا عسگری / انتشارات مدرسه / 151 صفحه

«پانصد نکته درباره مطالعه» تألیف «فیل ریس» استاد توسعه آموزش در دانشگاه گلمورگان است.

این مجموعه حدود پانصد نکته ساده را در 51 سر فصل به خواننده ارائه می‌دهد و مطالعه برای همگان مفید خواهد بود.

در این کتاب با تکیه بر نکاتی چون نگارش مقالات، ارائه سمینارها، شرکت در امتحانات، تقویت حافظه، حل مسائل، تکمیل مهارت‌ها و موفقیت در مصاحبه‌ها شما را در گذر از دوران تحصیل یاری می‌دهد.

اصل کتاب با زبان و لحنی ساده و روان به نگارش درآمده است و مترجمان کوشیده‌اند که این شیوه نگارش را در ترجمه کتاب نیز حفظ کنند تا با استفاده از بیانی ساده و فراخور حال مخاطبان فارسی‌زبان، مطالب را برگردان کنند.

این کتاب کاربردی با عنوان‌های دیگری ازجمله، «می‌توان مسئول تحصیلات خود باشید»، «هفته قبل از شروع دوره آموزشی»، «جایگاه خود را بیابید»، «نحوة فراگیری خود را بیابید»، «تحصیلات خود را سازمان دهید»، «بهترین مکان برای مطالعه»، «زمان‌بندی، شروع کار»، «خلاصه نویسی»، «تقویت حافظه»، «حل مسئله»، «انجام یک مصاحبه خوب» و «آمادگی برای امتحان مجدد» منتشر شده است.
نتیجه تصویری برای کتاب 500 نکته
 
 
«عقرب‌های کشتی بمبک» نوشته فرهاد حسن‌زاده / انتشارات افق / 208 صفحه

«عقرب‌های کشتی بمبک» رمانی است ماجرایی و پرکشش. شخصیت‌های اصلی رمان چهار پسر نوجوان هستند که در دنیای باز‌ی‌های کودکانه خود باندی به نام عقرب را درست کرده‌اند و ناخواسته و از سر کنجکاوی درگیر ماجرایی می‌شوند.

داستان این رمان حرکت‌های اعتراضی مردم را در آبادان سال ٥٧ بازگو می‌کند و به چگونگی برخورد نوجوانان با این رویداد بزرگ و همچنین به بیان روابط هم‌سالان و ماجراجویی‌هایشان می پردازد. استفاده هنرمندانه از لهجه مردم آبادان و آشنا کردن نوجوانان ایرانی با فرهنگ و آداب و رسوم این خطة قهرمان‌خیز کشور و بیان برخی از خصوصیات روحی و اخلاقی مردم خونگرم جنوب از ویژگی‌های بارز این کتاب است.

جذابیت‌های این رمان تنها در مضمون کلی، ساختار ماجرایی و فراز و فرودهای داستانی آن خلاصه نمی‌شود، بلکه توفیق در پرورش فضایی زنده از روزگار نوجوانی، خلق شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی و ایجاد مناسبات و روابطی جذاب میان آن‌ها، نثر ساده و صمیمی و مهم‌تر از همه لحنی شوخ و شنگ و طنزی ظریف در جای جای داستان از جمله ویژگی‌های در خور توجه رمان است که مطالعه آن را جذاب‌تر می‌کنند.
نتیجه تصویری برای کتاب عقرب کشتی های
 
«نامیرا» نوشته صادق کرمیار / انتشارات نیستان / 336 صفحه

«نامیرا» داستانی شخصیت‌محور است؛ رمانی با خرده‌روایت‌هایی از تغییر روش، هدف، آرزو و عاقبت آدم‌ها. این روزگار است که آدم‌ها را در محک انتخاب شدن و انتخاب کردن می‌گذارد. نویسنده، کتاب را به سبک رمان‌های کلاسیک با شروعی آرام آغاز می‌کند، تصویرسازی می‌کند، شخصیت‌ها را  وارد داستان می‌کند، آن‌ها را معرفی می‌کند و با داستان پیش می‌برد. «نامیرا»  ازعقبه تحقیقی درستی بهره برده است.

باید رمان را بخوانیم تا بفهمیم داستان کوفیان که چگونه به فکر دعوت امام می‌افتند و چگونه بعداً پا پس می‌کشند و از کوفه‌ای که ۱۸هزار نامه برای امام حسین علیه‌السلام ارسال می‌شود چطور یکباره ورق بر می‌‌گردد و آدم‌هایی که تا دیروز مشتاق استقبال از پسر پیامبر و علی علیهما السلام بودند، ناگهان با زرق و برق سکه‌های پسر مرجانه پشت او را خالی کردند، سفیرش را کشتند و بزرگان کوفه ناگهان یار قدیمی ابن‌زیاد شدند؟

آن وقت بود که می‌فهمیدیم که عمرو بن‌حجاج - از سردرمداران دعوت امام به کوفه- که سعی می‌کرد سپاهی برای امام تهیه کند، چگونه با یک جلسه نشست و برخاست با والی خناس کوفه یک شبه از دوست به دشمن تبدیل می‌شود و سعی و همتش را بر این می‌گذارد که مقابل یاران امام حتی اگر دختر و دامادش باشند، بایستد؟

با خواندن «نامیرا» می‌فهمیم بخشی از انبوه مردمی که به امام نامه نوشتند حضور امام را برای منافع شخصی خود می‌خواستند. امضاها به خاطر درد دین نبود بلکه برای طایفه‌ای سؤال این بود که چرا معاویه شام را برتر از کوفه دانسته است.

نامیرا یک دوره‌ فتنه‌شناسی است برای کسانی که در پی حق هستند و می‌خواهند بدانند که حق و باطل چگونه جابه‌جا می‌شوند. که حتی «عبدالله بن‌عمیر» با آن همه سابقه در جهاد با کفار تردید می‌کند که چرا پسر پیامبر به مقابله با یزید برخاسته است؟

در دل داستان، قصه‌ای عاشقانه هم هست. آنجایی که سلیمه دختر عمرو بن‌حجاج با ربیع پیمان زناشویی می‌بندد و خوشحال است که همسرش محب علی و اولاد اوست و خشمگین می‌شود که چرا پدرش به حسین علیه‌السلام پشت کرده است.
 
 کتاب نامیرا   
                                                                   
 
       «رضایت زناشویی» نوشته عباس پسندیده / انتشارات دارالحدیث / 359 صفحه 

این کتاب نوشته عباس پسندیده، نویسنده کتاب پرفروش هنر رضایت از زندگی‌ست. کتاب در فصول متنوع خود به برخی از مهمترین سؤالات در خصوص چگونگی ساختن یک خانواده موفق و شاداب پاسخ گفته است. برخی از مهمترین این سؤالات عبارتند از:

مهم‌ترین نکات و معیارها برای انتخاب همسر چیست؟

اسلام بر لزوم وجود مودّت و رحمت تأکید ورزیده است؛ تفاوت مودّت با محبّت و مودّت با رحمت در چیست؟

واکنش مناسب به خوبی‌ها و بدی‌های همسر چیست؟

چه کنیم تا مهارت درک کردن را به دست آوریم؟

مهم‌ترین مهارت‌هایی که باید برای داشتن خانواده‌ای سعادتمند داشته باشیم چیست؟

چرا در رابطه زناشویی گاهی خیانت صورت می‌گیرد؟ ریشه‌های آن چیست؟ از چه طریق می‌توان از وقوعش جلوگیری کرد؟

مهم‌ترین عوامل ایجاد کننده نشاط در خانواده چیست؟

مدارا در زندگی لازم است اما آیا حد و مرزی هم دارد؟ اگر بله، حد و مرزش چیست؟

کتاب مباحث بسیار مهم و ارزشمندی هم در خصوص اقتصاد خانواده دارد که بسیار کاربردی است. ضمن آنکه راهکارهایی ارزشمند برای چگونگی مواجه شدن درست با مشکلات و مصایب وارده بر خانواده ارائه شده است.

استفاده بسیار عالمانه نویسنده از منابع غنی دینی از آیات و روایات و تلفیق آن با یافته‌های علم روان‌شناسی روز، به همراه ذکر نمونه‌های متنوع از تاریخ و سیره معصومین و بزرگان مرتبط با مباحث کتاب، این اثر را به کتابی ارزشمند و مفید و کاربردی و جذاب برای کسانی که خواهان ساختن خانواده‌‌ای شاد و خوش‌بخت هستند تبدیل کرده است.
    رضایت زناشویی       

[ دوشنبه, ۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۵۴ ق.ظ ] [ ]

[ ۰ ]

برگزاری نهمین نشست کتابخوان کودک و نوجوان

به همت کتابدار کودک کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس صورت پذیرفت:برگزاری نهمین نشست کتابخوان کودک و نوجوانبه همت مریم ضمیری کتابدار کودک کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس نهمین نشست کتابخوان در بخش کودک کتابخانه برگزار شد.
صبح روز یکشنبه 21 شهریور  به همت مریم ضمیری کتابدار کودک کتابخانه جوادالائمه (ع) شهرستان قدس نهمین نشست کتابخوان در بخش کودک این کتابخانه با حضور اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.
در این نشست ده نفر از اعضاء کتابهای خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند که خلاصه کتابها به شرح زیر است:
کتاب «پیری که جوان شد» نوشته «بهروز رضایی کهریز» ارائه توسط پوریا نباتی/
در این کتاب زندگی حضرت ایوب (ع) به تصویر کشیده شده است. حضرت ایوب از ثروتمندان بود و همیشه به فقرا کمک می کرد. خداوند برای آزمایش او تمام دارایی و فرزندانش را گرفت و او دچار بیماری سختی شد، ولی با این حال هرگز لب به شکایت نگشود و همواره خدا را شکر می کرد.
کتاب «علی اکبر صنعتی» نوشته «حبیب یوسف زاده» ارائه توسط عسل کاظمی/
این کتاب درباره داستان زندگی استاد علی اکبر صنعتی و زندگی او در یتیم خانه و آشنایی او با جهان هنر است.
کتاب «من از همه کوچکترم» نوشته «روث اینس ورث» ارائه توسط نگین معصومی/
 در مزرعه ای بزرگ جوجه ای زندگی می کرد که روزی تصمیم گرفت از مرغدانی بیرون برود چون احساس می کرد خیلی بزرگ شده است. اما وقتی از مرغدانی بیرون رفت و حیواناتی چون گربه، بوقلمون، سگ، گوسفند، گاو و اسب را دید فهمید که از او بزرگتر هم وجود دارد و خودش کوچکترین حیوان مزرعه است اما با دیدن کرم خاکی متوجه شد خودش از همه کوچکتر نیست و خوشحال شد.
کتاب «الی و اکان» نوشته «هربرت گونتر» ارائه توسط احمدرضا خزلی/
الی هفت ساله، به تازگی صاحب برادری دوازده ساله به نام اکان شده است. پدر و مادر الی، سرپرستی اکان، که تمام خانواده‌اش را از دست داده، به عهده گرفته‌اند. دو پسر بچه، در ابتدا، به سختی قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند. اما آن‌ها خیلی زود راه دوستی با یکدیگر را فرا می‌گیرند و در می‌یابند به عنوان دو برادر باید به هم توجه داشته و در مواقع لزوم از یک‌دیگر دفاع کنند....
کتاب «دلت می خواد ماست بخری؟» نوشته «مرتضی خسرونژاد» ارائه توسط محمدامین فلاحی/
این کتاب داستان پسر بچه تنبلی به نام تنبلک است که به مادرش میگوید هوس آش ماست کرده است مادرش به او می گوید برو ماست بخر تا برایت آش بپزم، او راهی بازار می شود. کلاغ و گربه و سگ و خروس هم از دیدن اینکه تنبلک تصمیم گرفته کاری انجام بدهد تعجب می کنند و می روند به او کمک کنند. وقتی ماست را خرید هرکس یک طرف ماست را میگیرد تا به او کمک کند اما یکدفعه ظرف ماست کج میشود و همه اش می ریزد.

[ دوشنبه, ۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۲۲ ق.ظ ] [ ]

[ ۰ ]